Wprowadzenie do kosmetyków naturalnych

makeup-brush-1768790_960_720

W dzisiejszych czasach da się dostrzec bardzo ciekawy trend dotyczący kosmetyków. Coraz częściej rezygnujemy z chemicznych i testowanych w nieetycznych warunkach specyfików na rzecz tych pochodzących z natury. Są one nie tylko bezpieczne dla naszej skóry, ale także dla środowiska! Pozwólcie, że wprowadzimy was w ich świat!

Czym są kosmetyki naturalne?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, co uznajemy za kosmetyki naturalne. Są to produkty do pielęgnacji naszej skóry i włosów, w których blisko 100% składników to substancje pochodzące z natury! Chodzi tu głównie o różnej maści olejki, woski czy ekstrakty. Najważniejszą kwestią dla kupujących te produkty jest fakt, że produkty nie posiadają żadnych składników pokroju sztucznych barwników i konserwantów, które nie tylko mogą szkodzić środowisku, ale także bywają alergenami. Jeżeli mamy wrażliwą cerę, kosmetyki naturalne mogą być prawdziwym ratunkiem dla nas!

Włosy

olejek do włosów

Jednym z najciekawszych składników używanych w chociażby szamponach jest oliwa toskańska. Posiada ona właściwości antyoksydacyjne, głównie poprzez ogromne pokłady witaminy E! Inne, dodatkowe składniki to witaminy z grupy B, kwas askorbinowy czy fosfor. Dzięki temu kosmetyki z oliwą toskańską mają świetne i silne właściwości nawilżające i regenerujące. Jeżeli mamy suche, pozbawione elastyczności włosy, czemu nie mielibyśmy skorzystać z jej dobroci?

Skóra

olejek do skóry

Co do skóry, to bardzo ciekawym i szeroko wykorzystywanym składnikiem jest róża damasceńska. Jej właściwości niemalże proszą się i wykorzystanie w kosmetykach! Mowa tutaj głównie o regeneracji i zapobieganiu zmarszczek! Preparaty takie jak hydrolat różany, nie tylko głęboko nawilża, łagodzi podrażnienia, ale także zmniejsza wydzielanie serum, co zmniejsza ilość pojawiania się niedoskonałości. Dodatkowo ten składnik używa się także do produkcji, chociażby olejków pielęgnacyjnych czy soli do kąpieli.

Podsumowanie

Składniki naturalne oraz produkty produkowane z nich są prawdziwym ratunkiem dla wielu z nas, zmagających się z pewnymi problemami. Gdy dodamy do tego fakt możliwego uczulenia, wiemy, że klasyczne preparaty są niemożliwe do wykorzystania. Na szczęście mamy teraz inne możliwości pochodzące wprost z natury!