Prawda o botoksie

Za wczesne pojawienie się zmarszczek odpowiedzialny jest nie tylko wiek, ale dieta, styl życia, jaki prowadzimy oraz silna mimika twarzy. Idąc na zabieg do kliniki medycyny estetycznej, lekarz nie będzie patrzył na naszą metrykę, ale wiek naszej skóry. Dlatego wstrzyknięcie botoksu ma sens nawet u młodych osób, których skóra zaczęła szybko się starzeć. Zanim jednak podejmiesz decyzje o botoksie, warto poznać parę istotnych faktów.

Co to jest botoks


Jest to rozpowszechniona nazwa toksyny botulinowej. Botulina to najbardziej rozpowszechniony i znany środek stosowany do wygładzania zmarszczek, kurzych łapek i wgłębień skórnych.

Masz to ile zapłacisz

Botoks często kojarzy nam się z nieszczęsnymi ofiarami nieudanych operacji plastycznych. Jeśli chcesz iść na zabieg, ale boisz się efektu kobiety kot, warto iść do kliniki z tak zwanego polecenia, od osoby która sama korzysta z takich usług. Uważaj na kliniki, które oferują zbyt niskie ceny za wstrzyknięcie botoksu. Pamiętaj, że jakość zabiegu to ilość pieniędzy. Jeśli chcesz zapłacić jak najmniej, musisz liczyć się, że efekt nie będzie zadowalający.

Im mniej tym lepiej


Chyba żadna kobieta nie chce pozbawić się możliwości wyrażania uczuć za pomocą mimiki twarzy. Zanik mięśni może być spowodowany, kiedy zdecydujemy się za zbyt dużą ilość wstrzyknięcia botoksu. Fachowiec będzie wiedział jaka dawka jest odpowiednia dla naszej skóry, oraz jaki mięsień ostrzyknąć, tak aby uniknąć efektu „zamrożenia”.

 

Pomiędzy brunchem a siłownią

Tak, tak, botoks to zabieg ekspresowy! Możesz wcisnąć wizytę u specjalisty, nawet jeśli twój grafik jest napięty do granic możliwości. zmarszczek na czole trwa dosłownie kilka minut, a ślady po nakłuciu są niewidoczne.

 

Masz to ile zapłacisz

Botoks często kojarzy nam się z nieszczęsnymi ofiarami nieudanych operacji plastycznych. Sam ból podczas wkłucia igły porównywalny jest do ukąszenia komara. Pamiętaj jedynie aby przez kilka następnych godzin unikać postawy pochylonej, by toksyna botulinowa nie przemieściła się.

Botoks „rozleniwia” twarz


Nie jest to prawdą. Botoks magicznie cofa czas. Nasza twarz po zabiegu wygląda zdecydowanie młodziej. Dodatkowo zmarszczki pojawiają się zdecydowanie wolniej niż u osób, które nie stosują zabiegów liftingujących czy botoksu. Wystarczy jedna wizyta, by zobaczyć różnicę. Nie zapominaj jednak o swojej codziennej pielęgnacji skóry, która również opóźnia procesy starzenia się skóry.

Botoks pomoże na zbytnie pocenie się


Toksyna botulinowa może być wstrzyknięta w wewnętrzną część dłoni, pachy – ogólnie w małe części ciała gdzie możesz się pocić. Botoks blokuje końce nerwów, dzięki czemu nie są one produkować potu.

Botoks nie jest taki straszny, jak go malują. Decydując się na zabieg pamiętaj, aby znaleźć profesjonalną klinikę jaką jest np. Sopocka Fabryka Urody oraz zastosuj złotą zasadę-mniej znaczy lepiej, a efekt będzie rewelacyjny.