Mity krążące o medycynie estetycznej

Mimo tego, że medycyna estetyczna z roku na rok staje się czymś coraz bardziej dostępnym i z czasem większość spekulacji i nieprawdziwych opinii krążących o niej ulegają zdementowaniu, to mimo tego krąży sporo mitów mogących zniechęcić potencjalnych chętnych. Dziś postaramy się pokazać Wam, naszym Czytelnikom, jakie mity są zdecydowanie najbardziej rozpowszechniane!

Mit numer 1: medycyna estetyczna jest wyłącznie dla kobiet

Nic bardziej mylnego! Wystarczy zajrzeć do większości gabinetów i spojrzeć kto czeka tam na zabieg! Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku. Coraz większa ilość Panów decyduje się na zadbanie o siebie w taki sposób. Nie chodzi tutaj o drobne kwestie, takie jak usuwanie przebarwień. Coraz częściej zabierają się oni za redukcję wpływu trądziku, usuwanie rozszerzonych naczynek, znamion czy nieestetycznie wyglądające pieprzyki. To nie wszystko! Panowie również nie lubią swoich rozstępów czy cellulitu. Jak widać, nie jest to wyłącznie domena kobiet!

Mit numer 2: botoks paraliżuje twarz.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu, są prawdopodobnie najpopularniejszym elementem kojarzonym z medycyną estetyczną. Jego działanie ma w domyśle usunąć i zredukować występowanie zmarszczek mimicznych – wokół naszych ust czy oczu. Działanie botoksu polega na sparaliżowaniu mięśni twarzy powodujących ich występowanie. Czy to oznacza, że możemy całkowicie pożegnać się z mimiką naszej twarzy? Otóż nie! Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i ile preparatu wstrzyknie specjalista. Powinniśmy dokładnie z nim o tym porozmawiać i zdecydować co będzie dla nas najlepsze!

Mit numer 3: zabiegi są niezwykle bolesne.

Ostatnim, dziś omawianym mitem będzie to, że zabiegi medycyny estetycznej są bolesne. Faktem jest to, stopień dyskomfortu bywa naprawdę zróżnicowany. Odczucia, jakie będą nam towarzyszyć, zalezą tak naprawdę nie tylko od stopnia skomplikowania i inwazyjności, ale również od naszej wytrzymałości i wrażliwości na ból. Jeżeli jednak czujemy, że nawet to będzie zbyt dużo dla naszej skóry, możemy poprosić, aby lekarz użył przy zabiegu specjalnego kremu znieczulającego. Wtedy będziemy mogli zdecydować się na każdy z nich!

Podsumowanie

To tylko trzy z najpopularniejszych mitów o medycynie estetycznej, które jak to mity, nie muszą być prawdziwe. Mamy jednak nadzieję, że spora część z was będzie już odważniejsza i uda się na wymarzony zabieg którym będzie np. powiększanie ust http://sopockafabrykaurody.pl/powiekszanie-ust-gdansk/! Nie ma się czego obawiać!