Liposukcja laserowa – czy warto?

thick-373064_960_720

Wiele z nas zastanawia się nad odessaniem tłuszczu z miejsc, w którym jest go zbyt wiele. Jednak zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, powinnyśmy zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Czy każda z nas kwalifikuje się do wykonania zabiegu? A jeśli nie, to dlaczego? I jakie korzyści niesie ze sobą poddanie się lipolizie? Czy jest ona bezpieczna?

Wraz z rozwojem medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Polsce coraz większą popularność zyskują zabiegi polegające na modelowaniu sylwetki lub pozbywaniu się niechcianego tłuszczu. Do najskuteczniejszych niewątpliwie należy liposukcja laserowa, którą znaleźć można w ofertach najlepszych klinik w kraju. Na czym jedna owa metoda polega? Czy jest bezpieczna? Tego dowiecie się z tego artykułu!

Kiedy warto zainteresować się tym zabiegiem?

treatment-room-548143_960_720Ogólnie najlepiej jest w pierwszej kolejności spróbować zrzucić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz poprzez zdrową dietę oraz ćwiczenia fizyczne, a dopiero później szukać ewentualnej pomocy u lekarza plastycznego. Są jednak na naszym ciele miejsca, które zdecydowanie nie chcą z nami współpracować i utrzymują niechciany przez nas tłuszcz mimo dobrego odżywiania oraz uprawiania sportu czy chodzenia na siłownię. Co wtedy?

Wówczas najlepiej jest umówić się na konsultację w wybranej klinice medycyny estetycznej i porozmawiać z lekarzem, który przedstawi nam wszystkie ZA i PRZECIW wykonania na naszym ciele liposukcji. Dopiero po profesjonalnej konsultacji możemy podjąć decyzję.

Jakie są efekty liposukcji laserowej? Na co działa?

W gruncie rzeczy liposukcja polega na odessaniu tłuszczu. Ale najnowocześniejsze lasery potrafią znacznie więcej. Podczas zabiegu możemy zmienić wygląd naszej twarzy, wymodelować sylwetkę w sposób, jaki najbardziej będzie nas uszczęśliwiał, pozbyć się cellulitu i nieestetycznie wyglądających skupisk tłuszczu pod skórą, a ponadto wygładzić skórę. Pacjenci chwalą sobie efekty, zauważając spore różnice pomiędzy tym, jak wyglądało ich ciało przed i po operacji.

Dlaczego ludzie tak chwalą liposukcję laserową?

sexy-2996424_960_720

Mówi się, że jest to zabieg dla tych, którzy boją się poważnych operacji i ingerencji skalpela w ich ciało. I jest to prawda. Zabieg przy użyciu lasera jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny. Trwa naprawdę krótko (bo w granicach 0,5-1h), a na efekt nie trzeba długo czekać. Niemalże od razu możemy zauważyć różnice w wyglądzie naszej sylwetki. Dodatkowo warto wiedzieć, że okres rekonwalescencji pozabiegowej również nie jest długi. W większości przypadków pacjenci wracają do domu już w dniu zabiegu i mogą normalnie funkcjonować. Godnym zapamiętania jest również fakt, że ryzyko wystąpienia powikłań po tego rodzaju liposukcji jest bliskie zeru. Nie można się więc dziwić, że coraz więcej osób zmagających się z zalegającym tłuszczem czy cellulitem decyduje się na liposukcję laserową.