Jak wykorzystać szczoteczki do rzęs w codziennej pielęgnacji?

jak-wykorzystac-szczoteczki-do-rzes-w-codziennej-pielegnacji-1

Są małe i niepozorne, a mogą sprawić, że nasze twarze zyskają zupełnie inny wygląd. To one bowiem odpowiadają za rzęsy – a więc jeden z najważniejszych elementów budujących cała oprawę oka, a co za tym idzie – wyglądu całej twarzy. Szczoteczki do rzęs – jak można je wykorzystywać?

Szczoteczek do rzęs możemy znaleźć w Internecie wiele. Są produkowane z silikonu lub włosia (zarówno sztucznego jak i naturalnego). Okazuje się, że mają one sporo zastosowań w zależności od tego, którą wybierzemy dla siebie. Możemy nimi nie tylko przeczesywać i oczyszczać rzęsy sztuczne, ale również naturalne.

Jak działają szczoteczki różnych typów i do czego najlepiej je wykorzystywać?

SZCZOTECZKI SPIRALNE – charakteryzują się spiralną budową i ciekawym zakończeniem, które pozwala na naprawdę precyzyjną aplikację henny lub też odżywki. Warto wiedzieć, że szczoteczki spiralne są naprawdę często wybierane i stanowią podstawę pielęgnacji zarówno domowej jak i profesjonalnej w salonach kosmetycznych.

szczoteczki do rzęs
źródło: Amazing Lashes

SZCZOTECZKI Z GRZEBYCZKIEM – służą głównie do rozczesywania. Można ich używać zarówno do rzęs jak i brwi. Zostały tak stworzone, by móc nadawać interesujący nasz kształt i ułożenie włoskom. Dzięki wbudowanemu grzebykowi stanowią must-have każdej kobiety.

SZCZOTECZKI ZGIĘTE – są tak zbudowane, by mogły służyć zarówno amatorkom rzęs, jak i profesjonalnym stylistkom pracującym w salonach kosmetycznych. Szczoteczki o zgiętej budowie idealnie nadadzą się więc podczas zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs oraz do późniejszej ich pielęgnacji. Łatwo się nimi posługiwać i można w naprawdę prosty sposób podkręcić rzęsy jak i je oczyścić lub nadać im odpowiedniego kształtu.

SZCZOTECZKI DAJĄCE SIĘ SKŁADAĆ – ten typ szczoteczek może okazać się szczególnie przydatny zabieganym paniom, które nie mają czasu, by w domu gruntownie zadbać o rzęsy. Dzięki możliwości składania – szczoteczki tego typu możemy zabierać ze sobą dosłownie wszędzie – do pracy, na imprezę, na konferencję czy w podróż. Przydadzą się do rozczesania podwiniętych włosków oraz do oczyszczenia ich i nałożenia odżywki. Warto choć jedną z nich posiadać w swojej kolekcji, by zawsze być przygotowaną na wszelkie przygody.