Domowe maseczki

face-mask-2578428_960_720

Włosy każdego z nas są całkowicie inne i zapewne świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. Może się jednak tak zdarzyć, że nasze włosy będą się puszyć. Gdybyśmy zastanawiali się, czym jest to spowodowane, głównymi prowodyrami zostały zła pielęgnacja włosów czy brak odpowiednich witamin. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem są maseczki na włosy, które co najlepsze – możemy wykonać sami!

jajkaJajka?

Pierwszą maseczką, którą wam zaproponujemy to ta z kurzego jajka. Jest to jedno z najlepszych lekarstw dla naszych włosów, które może nam zaproponować matka natura! Jej największą siłą jest to, że nie tylko je odżywiają, ale także nawilżają, jak i wygładzają zniszczone i napuszone włosy. Aby przygotować ją we własnym zakresie, potrzebujemy jednego jajka i miodu. Wystarczy ubić białko na sztywno, dodać do niego żółtko i łyżkę miodu, a następnie wymieszać. Po rozprowadzeniu jej po naszych włosach odczekajmy pół godziny i spłuczmy!

Moc oliwy

oliwaDruga z omawianych dziś maseczek składa się głównie z oliwy z oliwek. Ma ona właściwości czysto regeneracyjne, co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na ostateczny wygląd naszych włosów. Nie tylko przestaną się one puszyć, ale przede wszystkim będą one bardzo, ale to bardzo gładkie. Aby stworzyć taką maseczkę, przygotujmy dwa żółtka z jajek, kapsułkę witaminy A oraz głównego bohatera, czyli oliwę z oliwek. Po wymieszaniu wetrzyj miksturę w głowę i pozostaw na pół godziny. Musimy być jednak cierpliwi, gdyż pierwsze efekty zobaczymy dopiero po około jednym miesiącu!

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy skazani na kosmetyki powstające w laboratoriach dużych koncernów. Często możemy wziąć przykład z naszych babci, które tworzyły stosunkowo proste, lecz diabelsko skuteczne – w tym przypadku – maseczki. Czasami trzeba tak mało, abyśmy osiągnęli efekt, którego szukamy! Na co więc czekacie? Na pewno macie w domu jajka i oliwę!