Decydujesz się na powiększenie piersi? Poznaj dostępne metody!

Powiększanie biustu to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wśród kobiet. Zabieg jest kontrowersyjny, lecz nie zawsze chodzi o poprawienie wyglądu. Czasami to kwestia wymodelowania lub wyrównania różnicy między jedną piersią a drugą. Jakie są dostępne metody i jakie są najpopularniejsze?

Zabieg powiększania piersi w Polsce staje się coraz bardziej dostępny i popularny. Wpływ na to ma wzbogacanie się społeczeństwa oraz większa dostępność zabiegów. Powstaje coraz więcej klinik, które oferują powiększanie biustu w przystępniejszych cenach lub za pomocą alternatywnych metod, które są coraz bardziej naturalne (np. warszawska klinika Christoffer Ingves).

Implanty

Wiele się mówi o tym, że to zabieg inwazyjny, pod pełną narkozą, a rekonwalescencja trwa kilka tygodni. Wkładki sylikonowe to najbardziej popularna metoda powiększania biustu. Poprzedzona jest rozmowami z lekarzem o tym jaki efekt jest oczekiwany, badaniami, rozmową z lekarzem oraz przekazaniem wszelkich ważnych informacji. Ten inwazyjny zabieg z użyciem skalpela nie powinien być traktowany jako drobny zabieg. To decyzja na lata i trzeba się liczyć z tym, że co kilka lat implanty należy wymieniać.

Tłuszcz

Jedną z bezoperacyjnych metod jest powiększanie piersi tłuszczem. Nadal zabieg wymaga specjalisty do jego przeprowadzenia. W efekcie można się spodziewać, że powiększony biust będzie wyglądać naturalnie. Tak jakby nigdy nic nie było poprawiane. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Wykorzystywany jest także do podniesienie lub skorygowania piersi. Wykorzystywany tłuszcz pobierany jest z ciała pacjentki. Efekt jest długo trwały – tłuszcz nie znika z czasem.

Kwas hialuronowy

Kolejną bezoperacyjną metodą jest wykorzystanie kwasu hialuronowego. W ciele człowieka związek ten odpowiada za wiązanie wody w naskórku. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest do wstrzykiwania w różne części ciała. W przypadku piersi, można uzyskać efekt powiększenia o co najmniej 2 rozmiary. Metoda stosowana jest także do korygowania kształtu, podniesienia czy ujędrnienia. Efekt utrzymuje się do 30 miesięcy. Polecany jest zwłaszcza młodym kobietom, które planują kiedyś karmić piersią. Stosowane jest znieczulenie miejscowe, a kilkumilimetrowe nacięcie nie pozostawia żadnych blizn.

Naturalne sposoby

Niestety nie ma sposobów naturalnych, dzięki którym uzyskałoby się efekt powiększenia piersi. Biust powiększa się samoistnie w przypadku, gdy kobieta jest w ciąży, karmi piersią lub tyje. Czasami jest to także krótkotrwały efekt zażywania tabletek hormonalnych.

 

Powiększanie piersi może poprawić samoocenę i komfort życia. To także sposób na poprawienie drobnych kompleksów. Przed podjęciem decyzji o operacji warto porozmawiać z lekarzem, który doradzi jaka metoda spełni oczekiwania pacjentki.